
Csillag Botond
Rólam is szól az egyik cybercampes videó. 🙂 15 év színház és filmes „munkásság” után váltottam és találtam (meg) magam a FORTIX-nál. Kattanásom a csapat, a csapatmunka. Eredeti szakmámban rengeteg tapasztalatot szereztem arról, hogyan lehet a legkülönbözőbb típusú és hivatású embereknek sikeresen együttműködnie. Szakterületem a FORTIX-nál a szolgáltatás leszállítás, a belső munkaszervezés, a munkák projekt szemléletű támogatása, tanácsadóként pedig az ISMS bevezetés és fenntartás.
Bölcsészként kezdtem az ELTE-n, amit félbehagyva a színészetnek adtam a fejem. Alkalomadtán szövegíróként és rendezőtársként is működtem. Mindig az egész érdekelt, az integrált gondolkodás és alkotás. A deszka szögétől a világításon át a fellépésig. A körülményekre nem akadályként, hanem lehetőségként tekintek, mert ha másra nem, hát arra, hogy keretet adjon, minden jó, ezt a tapasztalatot tudom jól használni az az infobizt. munkák során is.
Már a FORTIX kötelékében ismerkedtem meg a klasszikus projekt menedzsment (PMI) módszereivel, és néhány agilis iskolával is. Scrum Master PSM I. minősítéssel rendelkezem. Színházi és filmes szakemberként és a FORTIX-nál is erős tapasztalatom, hogy a csapatkohézió folyamatos fejlesztése és fenntartása kulcsfontosságú egy közösség, egy cég életében, pláne, ha olyan dinamikusan változó szakterületekről beszélünk, mint amilyen az informatika és információbiztonság is.
A szervezetfejlesztés, a kommunikáció és céges kultúra ápolásába és fejlesztésében is részt veszek. PMO-ként mint összekötő ember a tudásmenedzsmentet támogatom aktívan a szervezetben. Logikus volt, hogy egy lépéssel közelebbről is kipróbáljam magam ez utóbbiban, így adódott, hogy átadjak egy csomagot abból, hogyan is lehet jól megfogni a szakterület sajátosságait egy sikeres projektleszállítás mentén.
Végzettségek:
– Színész (felsőfokú szakképzés, KE-MFK)
– Színháztudomány (mesterképzés, Pannon Egyetem)
– PSM I.
Oklevelek:
– Üzletfolytonosági menedzser képzés (FORTIX)
– ISO/IEC 27001 belső auditor képzés (FORTIX)
– Csapatvezetés mesterfokon kurzus (LABA)
– Szervezetfejlesztés (LABA)
Milyen kérdésekre keressük közösen a választ?
– Mikor projekt, mikor operatív?
– Mikor jó az agilis?
– Kit és hogyan vonjunk be a projektünkbe? Miért fontosak a szerepkörök?
– Mire jó a dokumentáció és mikor alkalmazzuk?
– Mi az a csapat és mi a csoport?
– Nettó idő és bruttó idő – hogyan kezeljük az átfutást?
– Hogyan priorizáljunk, hogyan vegyünk fel függéseket?
– és persze a ti kérdéseitekre…
Oktatott tárgyak:
Munkaszervezés
Az órák célja:
- Általános képet adjon a munkaszervezés és a projektmenedzsment szerepéről az információbiztonság területén
- Képessé tenni a hallgatókat arra, hogy egy komplex munkakörnyezetet, munkakultúrát hozzanak létre akár rövid átfutású project számára akár tervezetten hosszútávú munkafolyamat fenntartása érdekében
- Jó gyakorlatot adjon a hallgatók számára projektek és operatív működés menedzselésére
- Priorizálási és munkaszervezési technikákat sajátítsanak el
- Csapatban képesek legyenek a hallgatók egy projektindításhoz szükséges dokumentációt és prezentációt készíteni
- Betekintést nyerjenek az agilis módszertanok és az információbiztonság lehetséges találkozási pontjaiba
- Jó gyakorlatokat ismerjenek meg IT project menedzsmentre vonatkozólag